| anonim_4396 a întrebat:

De la miez de nuca cu miere te ingrasi?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca te limitezi la o cantitate mica, in scopuri curative, nu te vei ingrasa. Numai bine!

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Pai da dar depinde cat de mult mananci...

| basexcu a răspuns:

Da miezul de nuca are carbohidrati si mierea contine glucide, e bogata in zaharuri si normal ca ingrasa!

| eu17 a răspuns:

Cu siguranta! evident ca ingrasa, ai citit cate lipide si calorii are? bine miezul de nuca are si alte efecte benefice, da' nu mancate in cantitati industrialebig grin, deci da ingrasa, consuma intr-atat incat crezi tu ca nu te va ingrasa. o zi buna

| Juliebelle a răspuns:

Da, nuca in sine ingrasa. Uleiul de nuca ingrasa de fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3 miezuri pe zi e normal?

| Shinobi a răspuns:

Daca te limitezi la 100 g, gen gustare, e ok. dar daca nu te mai opresti, logic ca ingrasa.