Întrebare recomandată | sopranaCadaverica a întrebat:

De unde pot cumpara bilet de tren Bucuresti-Milano? Sau macar o alta ruta, important e sa ajung in Nordul Italiei si sa schimb cat mai putine trenuri...
Unde sa ma interesez? Direct, la oricare ghiseu din gara de nord?

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credeam ca ai debitat toate tampeniile, poti mai mult
de ce dracu ai merge cu trenul cand avionul face 2 -3ore?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti decat in etape: cumperi Bucuresti-Viena din gara de Nord (Bucuresti) sau alta gara de pe traseu. Apoi Viena-Venetia si apoi Venetia Milano.

| mgtow a răspuns:

Mai bun avionul si iesi mai ieftin

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat! Din Cluj-Napoca este tren pana la Viena daca esti cumva din Ardeal!

| Lucian4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt persoane carora le place sa calatoreasca, sa vada europa din tren. Din avion nu vezi nimic

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca din avion nu poti vedea natura, imprejurimile, muntii, dealurile, satele din departare si alte mici detalii pe care tu nu cred ca le-ai intelege. Are alt farmec.

| sopranaCadaverica explică (pentru Salontanul):

Dar vreo ruta care sa treaca prin Serbia nu exista?

| sopranaCadaverica explică (pentru mgtow):

Daca eu intreb de tren, tu de ce spui de avion? Sunteti culmea, fratilor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Avionul e cel mai sigur, hands down. Si iti ramane dupa aia destul timp sa vizitezi ce vrei sa vizitezi...

| Panamax a răspuns:

Din orice gara poti lua bilet.
Trebuie sa schimbi trenul in Viena.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Din pacate nu. Poti merge pana la Belgrad dar de acolo tot la Viena ajungi. Poate poti gasi un autocar din belgrad! Uite si aici: http://bit.ly/2IbBWc3

| mgtow a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mult stres cu trenu si bani pierduti