| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot cumpara laptop-uri vechi care au sisteme de operare Windows 1 sau 3.1 pana la 93? In Romania si in Serbia.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista asa ceva. Pe vremea acelor windows-uri nu se faceau laptopuri si deci acele sisteme de operare nu erau optimizate pentru asa ceva. Daca ai incerca sa instalezi pe laptop asa ceva nu va functiona. Poti sa intri, insa, pe emulatoare: http://playdosgamesonline.com/windows-31.html

6 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

Simplu! nu se gaseschappy

| FlorinPopa a răspuns:

Atunci cele mai vechi laptopuri?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai sa mai gasesti astfel de laptopuri cu astfel de sisteme, si daca le-ai gasi sunt moarte la propriu, orice laptop nefolosit sau vechi de peste 10 ani, este mort!

| FlorinPopa a răspuns (pentru anonim_4396):

Bunicul avea un laptop cu Windows 98. Era Fujitsu Siemens... dar nu il mai gasesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FlorinPopa):

Repet, am spus ca nu se mai gaseste, nu ca, nu exista.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru FlorinPopa):

De la Windows 95 a fost schimbat sistemul de operare. Nu seamana cu Windows 1.0...3.1.