| gigelu a întrebat:

Digestivele ca jagermeister sau unicum sunt medicamente, ca bitterul suedez?

2 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Medicament nu cred sa fie pentru ca au alcool amandoua. Tot ce iti pot spune ca amandoua sunt produse 100% naturale fiind produse din peste 40 de plante si sunt lasate peste 12 luni in butoaie de stejar pentru a capata o aroma mai speciala. Sunt bune ca daca te imbeti din ele a doua zii nu iti este rau. Si daca te imbeti din altceva si pui capac cu acestea doua nu iti este rau deloc a doua zii pentru ca sunt naturale.

| silvio a răspuns:

Poti spune ca actioneaza foarte bine ca si digestiv, dar ca sa fie medicamente ar trebui sa se gaseasca in farmacii, nu? happy
Intr-adevar, toate au un rol digestiv foarte bun si sunt recunoscute ca atare!