| silvi11 a întrebat:

Cati bani mi se retrag de pe card Visa de la BRD, de fiecare data cand introduc cardul in bancomat? Intretinerea pe luna cat costa?
Multumesc! :*

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Mult prea mult. BRD sint niste hoti ordinari.

| sabin89 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ce zici de BCR?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Când introduci cardul în bancomat nu ți se retrage nimic - ar fi și culmea.
Taxările sunt pe operațiune (interogare sold, retragere, etc.).

În plus, comisioanele depind și de pachetul ales. De aceea trebuie să te uiți în contractul tău cu banca.

De regulă, o interogare sold costă 2 lei (sau 50 de eurocenți) pentru majoritatea pachetelor. În plus, la o extragere de 100 de lei de regulă banca mai încasează 4 lei din contul tău (sau 1 euro, depinde de pachet).

https://www.brd.ro/_files/pdf/ghid-tarife-comisioane.pdf - Uite aici lista cu toate comisioanele pentru toate pachetele.

Dar îți zic: cel mai sigur e să te uiți în contractul tău care e individualizat pe opțiunile tale. Altfel, nimeni de-aici nu-ți poate zice sigur fiecare comision în parte care ți se aplică ție sau nu.

Salutare.

| mynameiselena a răspuns (pentru kongeriket):

Buna! Nu am nicio legatura cu subiectul si imi cer scuze pentru ca ma bag asa, dar am o problema destul de importanta si cum vad ca ai o poza cu o pisicuta, ma gandesc ca poate ma poti ajuta cumva. Uite, intra aici, te rog: http://www.tpu.ro/......-superb_1/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta trebuia sa afli inainte sa iti faci cardul. fiecare banca are propriile comisioane pentru diferite tipuri de carduri.