| anonim_4396 a întrebat:

Este frumoasa cartea " Cronica de familie"? toate cele 3 volume? Plszz parerile voastre

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Te referi la cea scrisa de Lucia Demetrius?
In general, cand nu e vorba de o carte super-mega-cunoscuta, dai si autorul.
Daca e cea despre care ziceam, da:e foarte buna. Eu n-am mai putut s-o las din mana.
Dar, eu nu sunt un etalon, pentru ca sunt genul care citeste enorm si niciodata nu cer pareri inainte de a citi o carte. O citesc si-mi formez propria parere, ca de-aia am cap si creier.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe cea a lui Petru Dumitriu n-am citit-o. Iar cea despre care iti spuneam, cea de Lucia Demetrius, se numeste Triptic. Subtitlul era Cronica de Famile, deci, am facut o confuzie.
Adevarul ca sunt tare multe carti cu titlul asta. Acum, daca ai spus autorul, stiu la ce te referi.

| Bogdana a răspuns:

De ce nu incerci descoperi singura? Oare nu e mai incitant.mai mistic sa descoperi lumea acelei carti? Asa daca stii ce se va intampla.nu mai e acea magie, parerea mea. Te rog sa nu te superi pe mine.Nu e o critica, nu am zis asta ca sa fiu rautacioasa, ci doar parerea mea.:*winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa stiu parerile voastre ca sa stiu daca merita sau nulaughing Va rog mollt cine a citit-o!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci: Cine a citit cartea "Cronica de familie" scrisa de Petru Dumitru?

| YOOOOOOOOOO a răspuns:

Nustiu nu am citit-obig grin