| Rez0o a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a fi frumoasa? Va rog ajutati-ma vreau parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| dllm. a răspuns:

Buna` :*

Orice persoana are ceva frumos, sunt sigura ca si tu ai.happy dar hai sa-ti dau niste sfaturi.

1. Mult somn happy pentru regenerarea pieliibatting eyelashes
Putin machiaj si se rezolva tot happy

iar daca nu folosesti machiaj, uite aici :

- fa-ti dus zilnic! Avand o igiena buna este primul pas pentru a fi frumoasa. Asigura-te ca te speli in fiecare zi cu apa si sapun si foloseste doar sampoane si balsam potrivite tipului tau de par.

- Hidrateaza-ti pielea
- foloseste ceva creme, lotiuni. care sa hidrateze pielea, aplica-le seara inainte de culcare sau dimineata

-Ai grija de pielea fetei, nu iti stoarce coshurile. spalate pe fata pentru prevenirea cosurilor. sau foloseste un baton corector ( 10 lei )
-Pastreaza-ti unghiile curate :*
-Lasa-ti parul sa se usuce singur, nu folosii feonul pentru ca il usuca excesiv.
- poarta haine care sa te avantajeze.batting eyelashes
>big grin

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa ai grija de lumea ta interioara. Daca ea s-a prabusit nici tu nu vei mai ramane mult timp in picioare.Pentru ca fiecare avem o lume interioara in care ne percep noi ca oameni si ii percepem pe altii.Cultiva-ti valorile.Vei vedea ca frumusetea nu inseamna ce promoveaza Click si Euforia Tv.Frumusetea inseamna pe langa ingrijire, cunoastere. Daca esti doar frumos esti ca o statuie pe care o admiri, o data, de doua ori si apoi pleci si uiti. Dar daca esti si frumos si destept atunci te poti felicita singur. N-ai nevoie de niciun compliment pentru a-ti confrma cum arati sau cine esti

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa te ingrijesti! Un om curat si bine ingrijit arata bine, indiferent cu ce l-a dotat sau nu natura! Mie, personal, imi plac fetele care se imbraca asortatsi in functie de situate (nu cu sclipici la amiaza sau in blugi si tricou la o nunta!), au parul ingrijit, la fel si mainile, fara machiaj strident, care nu iese ostentativ in evidenta prin ras, vorbit tare, gesturi deplasate in public sau o tona de parfum! Ma rog, este parerea unei femei! Poate ca barbatii au alta parere!

| smile a răspuns:

Pai fiecare persoana e frumoasa in felul ei.

| Monica a răspuns:

Sa fi cat mai naturala.
Un machiaj discret rezolva totul. Si in rest, cum am zis ...naturaletea conteaza mult happy

| m4them4tic a răspuns:

Operatii estetice

| xxxxxxxxxxxx a răspuns:

Eu zic ca cea mai importanta schimbare pe care o poti face este parul... O tunsoare potrivita cu care sa iti sta bine te schimba foarte mult. Eventual daca vrei te poti vopsi. apoi na. iti poti schimba stilul vestientar si altele. Machiatul nu este o solutie, poate doar la o ocazie. Daca incepi sa te machezi zilnic nu vei face decat sa nu mai poti scapa de asta. Crede-ma am patit-o si eu si o sa ajung la 40 de ani sa arat ca la 70... Cam atat. Oricum tu esti frumoasa trebuie doar sa te pui in valoare. pup:*

| Bibik a răspuns:

Sa fi tu insuti!