| anonim_4396 a întrebat:

Este pacat sa fumezi Marijuana? Explica-ti va rog! Multumesc!

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Substantele halucinogene au fost utilizate in religie de foarte mult timp. Crestinismul a scos din uz partea aromatic-halucinogena, dar nu exista nici o interdictie, asupra consumului lor.

14 răspunsuri:
| lifeForJesus a răspuns:

Si daca... nu ar fi interzis? big grin

| lifeForJesus a răspuns:

Legalize it!, herb is a plant, herb is good for everytink!

| lifeForJesus a răspuns:

Danutzzz1992&Deew@ Nu am auzit pe nimeni sa moara de la Marijuana... din potriva, am auzit ca ajuta!hee hee Bravo Cehia GJ!

| danutzzz1992 a răspuns:

E din punct de vedere religios e pacat sa fumezi fiindca mori incetul cu incetul iar sinuciderea e un pacat strigator la cer!

| Klara a răspuns:

It's fun to smoke Marijuana smug

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna.

Este interzis... dar este si un mare pacat.Iti faci rau cu propiile maini.

xoxo.

| vilmaristul a răspuns:

Nu i pacat e interzis!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorba lui vilmaristul, daca nu ar fi fost interzisa probabil ca ar fi fost pacat.deocamdata e interzisa si cand te gandesti ca pana si olandezii vor sa o scoata de pe piata, ma gandesc ca n. o sa prea apucam sa pacatuim!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este deloc pacat.Merita incercat iar daca nu iti place nu mai incerci, din marijuana nu se moare, cel putin asa am auzit si pe net nu scrie nimic de asa cevalaughing. E o planta de la D-zeu, nu stiu de ce e ilegala, doar e naturala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci fumatul nu e un pacat, ci doar dependenta...nici macar sa bei nu e pacat, insa aceste vicii devin pacat atunci cand intervin intre o persoana si Divinitate. Invata sa controlezi tu aceste vicii.nu ele pe tine.

| robert87 a răspuns:

Pentru tine este pacat daca tragi ''iarba'', iti recomand sa nu fumezi, asta daca nu vrei sa putrezesti in iad.Sincer esti penibillaughingpacat e daca fumezi singur fara sa nu te gandesti la aproapele tau

| bebitza_6167 a răspuns:

Auzi la danutzzz asta loooool
unde ai auzit tu ca se moare de marijuana?
nici daca faci abuz.
taci ca te faci de kk
si nu e pacat, oricum biserica e manipulare in masa
si in biblie nu scrie cum ca ar fi pacat sa consumi o planta.

| acoperitDS a răspuns:

Efectul canabisului pana sa devina un pacat spiritual e daunator psihicului contrar pareilor consumatorilor.
Otraveste mintea denaturand realitatea,
scade imunitatea,
devi total nemotivat,
depersonalizeaza,
paranoia,
pierderi sacaietoare de memorie,
memorare greoaie,
induce dezinteresul de responsabilitate,
Si toate astea intr-un mod f placut ca nici nu-ti dai seama cum te prajesti.
Si odata ce te-ai obisnuit sa dormi pe "stare" vei tine ochii deschisi mai toata noaptea cand nu vei consuma.
Iarba nu e buna, este un drog adevarat!
Nu crede imbecilii care n-au nici un viitor si mint din prostie ca iarba nu dauneaza. asa m-au prostit si pe mine.
Baga vitamine, du-te la sala, traieste sanatos!