| Brookee a întrebat:

Este vreo diferenta dintre o carte in dimensiune originala si aceiiasi carte in versiunde de buzunar(in afara faptului ca exemplarul in versiune de buzunar este mai mica). Daca raspunsul este afirmativ imi puteti spune care este deosebirea?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Deosebirea este ca desi scrie mai mic,tot nu ar incapea toata informatia intr-o cartulie subtire, asa ca se elimina informatii de legatura, si se pastreaza doar(sau in special) informatiile de valoare.
exista de exemplu fituici pentru bac, cu informatia structurata, strictul necesar, memoratoare care mai au si informatii suplimentare, necesare, dar care in general sunt greu de retinut, iar in carte sunt lucruri interesante si absolut nefolositoare, dar care ti se intiparesc in memorie, si in felul asta le poti relationa cu informatia valoroasa, deci iti este mai usor de retinut, chiar daca e mai mult. sper ca nu am scris prea mult, poate te-am bagat in ceata.