| grigor3 a întrebat:

Evreii erau crestini? 2 ei ne conduc acum?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt si evrei crestini dar putini. Majoritatea sunt in religia mozaica (iudaism). Religia mozaica nu este crestina. Crestin este cel ce crede in Hristos. De aici deriva Christianus-Cristos-crestinism. Evreii nu cred ca a venit inca Hristos.

| RAY a răspuns:

Nu,uni sunt acum dar nu toti, banii ne conduc

| Volsvagan70 a răspuns (pentru RAY):

Iar banii sunt ai evreilor.

| RAY a răspuns (pentru Volsvagan70):

E si asta un adevar

| Crackman a răspuns:

Din pacate da, evreii sunt peste tot, detin bancile, controleaza media, isi pun poporul mai presus decat toate celelalte. Evreii nu sunt crestini si ei se considera poporul ales... oameni josnici.