| pursisimplu a întrebat:

Există vreun site cu o harta unde pot vedea circulatia trenurilor din Romania?

Răspuns Câştigător
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Accesează: http://cfr.webgis.ro/
Aici vezi, pe harta feroviară a ţării, toate trenurile ''regio'', ''interregio'' şi ''intercity'', cu ce viteză se deplasează în momentul respectiv, către ce gară se îndreaptă (doar pui mausul pe simbolul trenului respectiv). Din păcate, harta e doar o simulare după mersul trenurilor. Dacă un tren are o întârziere în acel moment, pe hartă apare ca circulând normal.