| Ayumha a întrebat:

Funda! Stie cineva din ce zi incep deniile la biserica? Adica cand sunt slujbele acela seara (Cele 12 evanghelii, ziua in care se canta Prohodul, etc)?

Răspuns Câştigător
| Cristina17_1223 a răspuns:

Deniile incep de luni, 18 aprilie. Pana miercuri, inclusiv sunt slujbe normale, mai scurte. Joi se citesc cele 12 Evanghelii, vineri e prohodul si sambata nopatea Inviereawinking. Sper ca te am ajutatbatting eyelashes, multi pupici :*, funda?batting eyelashes love struck

7 răspunsuri:
| tycy a răspuns:

De obicei de la ora 17-18 incep deniile, Prohodul se canta Vineri si se trece pe sub Sf, Aer, Joi se scoate crucea din altar si se citesc cele 12 Evanghelii.si cam alte detalii nu stiu sa iti spun.

| © E m i ℓ y a răspuns:

Miercuri.

| HelloKitty_9637 a răspuns:

DIN ACESTA SEARA! la ortodoxsi. Daca ar fi miercuri atunci JOia mare s-ar nimeri cealalta saptamana deci.in seara asta!

| Adriannae a răspuns:

Incep de joi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la mine incep de mercuri deniile joi cele 12 evanghelii vineri prohodul si sambata seara invierea, dar depinde de preot.

| CiocolataCuAlune a răspuns:

De astazi(luni).

| Sabrina25 a răspuns:

Incepand de aziwinking