| SuperGirl122222222222 a întrebat:

Hei..As vrea sa cumpar un Apple Imac din 2009 La mana a 2a.Am gasit pe olx la preturi bune. Dar eu nu am avut niciodata Imac pt ca nu m-a interesat..Si as vrea sa il cumpar cadou pt cineva. Dar nu stiu ce sa fac. Merita baniii un Imac la mana a 2a? Si cine se pricepe sa ma ajute si pe mine? Ce trebuie sa aiba un imac ca sa fie bun?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Functineaza ( daca este verificat) dar ce faci cu el ca nu este compatibil cu softurile obisnuite din Windows? Are Office si se poate salva intr-un fisier compatibil cu al nostru. Dar in rest? Merita doar daca stai pe internet si faci ceva documente. E mai putin vulnerabil la virusi.

| SuperGirl122222222222 explică:

Adica nu ar functiona?

| SuperGirl122222222222 explică:

Alea din 2016 costa mult.

| CPAElites a răspuns:

2009?
Il dai sa-l tina ca bibelou?

| Paulystar a răspuns:

Ok, deci in primul rind daca vrei un iMac, te sfatui sa alegi ceva din 2016 tot la mina a doua daca vrei. Eu te-as sfatui sa iei un MacBook sau MacBook Pro. In al doilea rind, iMacul trebuie sa aiba un ecran mai mare, display ca lumea si clar, memorie! De acum tu alegi culoarea. In al treilea rind, nu lua oferta cea mai ieftina la iMac, studiaza bine sa vezi daca lucreaza ok iMac-ul si apoi ia-l. Sper ca te-am ajutat, daca mai vrei sa intrebi ceva, spune-mi happy