| Zărăza_6862 a întrebat:

Hei big grin Am și eu o intrebare : Dacă vreau să devin medic de laborator trebuie întâi să urmez medicina 6 ani și după aceea să fac specializare la Laborator Clinic sau imediat după ce am fost admisă eu pot să îmi aleg specializarea? Merci big grin ( Intru in a 12 a si facultatea a inceput sa ma intereseze )

1 răspuns:
| destiny90 a răspuns:

Specializarile si practica se fac in timpul facultatii din asta rezulta ca la absolvire vei fi medic ex."oftalmolog", dupa absolvire urmeaza rezidentiat, doctorat samd