| Radandam a întrebat:

Hei! Dacă vreau sa ma duc sa îmi fac testul covid la spital, îmi face testul covid și ma lasă să plec acasă și îmi transmite rezultatul? Ma oprește acolo o noapte pana la rezultat? Este dureros testul covid? Și practic îți I a din nas și gat atât, nu?

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Știu că poți merge acasă, te suna sa îți comunice rezultatul. Cred că doar cazurile grave, in care sunt probleme de respirație ajung la internare.

| Werrich a răspuns:

Testul Covid-19 e dureros, iti baga un băț lung în fiecare nară și în gât.

| Radandam explică (pentru Werrich):

Tu l ai făcut? Cât durează tot chinul?

| Werrich a răspuns (pentru Radandam):

Dap, l-am facut in noiembrie 2020, a durat vreo 3 minute in fiecare nara, deci in total 6 minute, asistenta medicala mi-a zis ca o sa ma doara. Acesta este testul PCR si afli rezultatul a doua zi. Mai exista un test antigen care nu este foarte eficient dar care doare mai putin si afli rezultatul in 15-20 minute, iti spune daca prezinti agenti Covid-19. Multa sanatate!