| Anonimanonim888 a întrebat:

Hei,ma puteti ajuta cu desluşarea unui vis? Nu il inteleg absolut deloc si in ultimul timp am mai avut vise de genul..se făcea ca trebuia sa ma căsătoresc cu un tip pe care il cunosc, de care foarte rar rad cu prietenele mele si care ieri l-am vazut la un bar, mai exact o terasa. Aveam împreună si un copil de care el nu stia si de care a aflat mai tarziu..era mic copilul..la un moment dat noi ne-am certat deoarece nu am avut voie sa mergem la propria petrecere de la nunta cu toate ca mi-am dorit, iar el a plecat.Atunci eu am sunat-o pe cea mai buna prietenă a mea, si am luat o masina(era un golf) si am plecat sa vedem cu cine sta ..precizez ca in masina se mai aflau doua persoane (o tipa pe care o cunosc si mi-a fost colega si o alta tipa care mi-a fost cea mai buna prietenă pana in clasa a 6 a dupa care a inceput un alt anturaj.Fosta colega la un moment dat dispare dar fosta prietena e pana la sfarsit cu noi.Când dispare fosta colega apare sora prietenei mele care imi e si acum prietena si care era de la inceput in masina.L-am gasit pe asa zisul "sot" al meu la bar,erau câțiva tipi cu el pentru ca noi am coborât intr-un loc unde era iarbă sa nu ne vada dar cand sa trecem cu viteza strada si sa vedem mai bine cine era,am ramas fara benzină. Cand am gasit un loc unde putem pune benzină nu puteamte ce de un lac sa ajungem pana acolo.ce s-a intamplat in acel moment nici mie nu imi este clar, stiu doar ca am ajuns acolo si o doamnă batrana care imi e vecină inca mi-a dat ceva ce sa ii dau nepoatei ei.In masina eram eu, prietena mea si fosta prietena in acel moment.Am luat-o pe un drum drept, era iarbă nu asfalt si am ajuns intr-un loc superb.Era la tara, cu porți mari si eu aveam încontinuu gânduri sa facem poze.Finalul e tot incert.Stiu doar ca el s-a întors la mine si era cat pe ce sa ne sarutam dar nu am facut-o si i-am zis ca avem un copil, fund socat si bucuros.In vis mai apare si numele tipului care l-am placut mai bine de un an. Dupa care eu cu prietenele mele suntem cu un domn,duh, nu stiu ce era si eu sau prietena mea am intrebat "arata-mi cum va fi de acum" iar el ne-a dus intr-un loc unde scria Cipru iar eu eram bucuroasa si socata, iar totul era atât de frumos si eu atât de mulțumită si fericita.Cand eram cu tipul acela si copilul simteam ceva ciudat.Nu pot descrie.Precizare:Eu nu am nici o treaba cu Cipru,nu am rude, nu e una din țările mele preferate sau ceva.
Va rog sa ma ajutati su nu vreau răspunsuri seci. daca puteti in asa fel încât sa explicați.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Tess a răspuns:

Salut. Nu mă pricep foarte mult la deslușit visuri, însă, din ce am citit este mai mult o chestie inconștientă ce se petrec în mintea noastră. Vedem ceva și nici nu realizăm iar noaptea creierul încearcă să le pună pe toate cap la cap. Tipul l-ai văzut sigur și probabil îți place mai mult decât îți dai seama. Golf sunt peste tot. Cipru este o destinație de vacanțe populară. Copilul... fiind femeie, bine fată, îți dorești sa fii mamă. Se leagă toate cumva. Nu te chinui prea mult să-l interpretezi. Dacă ți-a plăcut, bine, dacă nu, uită-l și mergi mai departe. Baftă multă.