| Aliiiinaaaaa a întrebat:

:* Am descarcat Revo uninstaller si am sters din programele nefolositoare. acum mai am 56 de programe. Sunt prea multe? laughing) Funda!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu sunt nici multe nici putine.Depinde de cate ai nevoie. Dezinstaleaza toate programele pe care le folosesti ocazional. Opreste-le pe cele pe care le folosesti zilnic, saptamanal. Celelalte le instalezi numai cand ai nevoie.Important e sa ai cat mai putine iconite pe ecran. Iti recomand un program.Se cheama RocketDock:
http://rocketdock.com/DOWNLOAD
alegi varianta 1.3.5
E gratis si e foarte bun.Plus cate ajuta sa-ti organizezi iconotele pe categorii si sa ai ecranul liber.Du-te aici sa vezi cum functioneaza si cum arata:
http://rocketdock.com/

3 răspunsuri:
| susanumarian a răspuns:

Daca pc nu merge greu nu are treaba. daca te deranjeaza si consuma prea mult sterge doar ce consuma mult

| beatricegolban a răspuns:

Pai cam da.Asa cred eu.Dar fiecare face cum vrea! Totusi ar mai trebui sa stergi vreo 26 de programe...

| Anthony_Robert_1996 a răspuns:

Eu unul nu as spune ca sunt prea multe. Acum depinde de memoria calculatorului tau si de cat ocupa un program pe disc. Daca calculatorul iti merge greu nu este de la programe. La fiecare 6 luni trebuie reinstalat windows-ul calculatorului si curatat minim 1 data pe luna.