| AlliNNa14 a întrebat:

Am o problemă la telefon. Am un Allview v1 viper S4g. Mi-a mers bine azi până mai pe seară, apoi mă trezesc că nu mai pot face printscreen deoarece "captura de ecran nu poate fi salvată. Este posibil să fie utilizată stocarea". Telefonul acesta e dual sim, iar netul meu e pe prima cartelă, adică Orange. Nu mi-a mai mers. Apoi dacă selectam a2a cartelă care nu are net pe ea, culmea, mergea! Deci care ar putea fi problema? La faza cu printscreen nu mă luaţi cu "nu ai memorie", am. Sau cu "reporneste telefonul, schimba cartelele între ele", am făcut şi asta şi nimic... La faza cu internetul, acum scriu de pe telefon cu netul pornit pe cartela a2a care nu are net. Pot face chestii normale, cu excepţia faptului că nu pot viziona videoclipuri şi nici nu pot downloada nimic! Ceea ce, desigur, e foarte enervant. Deci... Puţin ajutor?

Răspuns Câştigător
| NycoletaEMO a răspuns:

Se pare ca telefonul tau nu prea accepta cartla de Orange sau se poate din cauza memoriei la poze nu iti mai merge asa mi s-a facut si mie happy.....ar fi bine sa il restartezi de la setari