| BruneTTe a întrebat:

As vrea sa trimit un colet inapoi la expeditor, sa schimb produsul cu un altul, si spuneau cei de pe site-ul de pe care am comandat ca se poate returna produsul si prin posta, dar ca trebuie bifat "cu livrare la destinatar". Cum vine asta? Unde bifez? Ca nu e nicio asemenea rubrica pe foaia coletului pe care mi l-au trimis ei. Sau la posta? Ca nu inteleg, nu am mai trimis niciodata vreun colet. Multumesc!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La posta prin prioripost.prin colet postal, trebuie sa-l ridice ei, dar prin prioripost le livreaza la sediul destinatarului.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te la poștă cu coletul, și persoana de la ghișeu, îți va explica foarte detaliat. Vei primi toate indicațiile, îți va spune și cum trebuie completat formularul. Și, dacă mai trebuie să completezi ceva pe colet, o vei face acolo. Să ai la tine un pix, ori un marker. happy