| nicusor123 a întrebat:

As vrea să trimit un colet în străinătate și nu știu cum sa procedez pentru că nu am mai trimis până acum. Am folosit pentru împachetare un plic cu bule in interior, pot trimite plicul drept colet? Ce ar trebui sa scriu pe el la expeditor și destinatar? Pot trimite coletul de la orice oficiu poștal sau sunt unele speciale pentru alte țări?(Posta Romana)Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Plicul acela cu bule este ok si acceptat la Posta Romana.
Trimite coletul prin ei ca nu sunt probleme.
Am trimis de curand in Anglia, Italia si Germania.
Costurile au fost infime si au ajuns, ceea ce sincer m-a surprins avand in vedere ce probleme au, foarte repede la destinatie.

Cat despre datele scrise pe el la posta te va ajuta cineva sa il completezi, plus ca exista in orice oficiu exemple de cum se completeaza.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti va da la posta un fomular special pentru colete internationale, dar poti scrie si pe plic destinatarul si expeditorul