| Martin_Lavinia_1998 a întrebat:

Hei TPU big hug bunica mea are o problema si m-a rugat sa o ajut. are un televizor care e pe Dolce, insa cand il deschid la toate programele in afara de Taraf si Etno zice: " canal blocat" fara spatiu de introducere a codului pin sau alte optiuni. am intrat la setari dar nu am gasit nimic pe acolo thinking ea spune ca plateste lunar si e in regula cu factura. aveti idee de ce zice asa si cum as putea rezolva? Daca nu. la ce numar as putea suna ca sa dau de cei de la Dolce?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei se blocheaza in zilele cand se „reincarca „ cartela. Sa incerce sa scoata decodorul din priza si sa il porneasca din nou.Asa se mai intampla cand sunt gasite si alte canale noi. Deci sa incerce sa opreasca macar din telecomanda decodorul si sa il porneasca din nou.Sau sa scoata cartela si sa o introduca din nou, apoi porneste decodorul din telecomanda.