| Ea a întrebat:

happy Stie cineva de unde as putea cumpara un croset? (ma refer la instrumentul cu care se croseteaza big grin) Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In orice mercerie. Adica, magazin specializat de ata, ace, nasturi, lana de tricotat...chestii din astea. Nu prea mai exista magazine din astea, decat pe ici-pe colo. Cauta, insa cu rabdare, ca gasesti. Vezi ca acele crosete sunt pe numere; cu cat e numarul mai mare, cu atat e croseta mai fina. O alegi in functie de grosimea firului pe care vrei sa-l crosetezi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu ce sa zic nu am gasit pe internet, vezi pe la magazine pe la 35... pe la marketuri
ma bucur ca ti-am fost de ajutor!
Spor!