| AndradaValentina95 a întrebat:

Vreau sa intreb daca pot obtine un card de debit avand in vedere ca sunt studenta si nu lucrez nicaieri. Parintii mei lucreaza in afara si vor sa imi trimita bani direct pe card. Pe langa asta as dori un card visa pentru cumparaturi online, pentru aceasta am in vedere Banca Transilvania. Il pot obtine? Il pot obtine de la aceasta banca sau ar fi mult mai usor sau ok de la alta banca? Multumesc anticipat pentru raspunsuri! Ofer funda!

2 răspunsuri:
| AndyKama a răspuns:

Buna!
Nu intampini nici un fel de probleme pentru un card de debit la majoritatea bancilor din Romnia.Iti trebuie doar dovada de domiciliu si act de identitate. Oricum pentru mai multe informatii mergi direct la banca si explica-le exact de ce ai nevoie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il poti obtine la fel de usor de la orice banca, ai nevoie doar de un act de identitate daca esti majora