| biuuu a întrebat:

Hei, zilele trecute am descoperit cuvantul heshteg, care serios ca n-am habar ce inseamna, poate ma ajutati. Stiu ca e ceva de twitter, idk, explicati-mi
FUNDA!

2 răspunsuri:
| Helioss a răspuns:

Hashtag - este simbolizat ca #.
O etichetă de hashtag este pur și simplu o modalitate pentru oameni de a căuta pentru tweet-uri care au un subiect comun și pentru a începe o conversație.

| SUD1948 a răspuns:

Salut, deci Hashtag-urile sunt etichete folosite pe reţeaua de microblogging Twitter pentru a grupa postările cu subiect comun.