| InTheAir a întrebat:

am o intrebare: Daca sunt sunat! de afara ( Germania, Franta... etc. ) pe fix ( RDS ) convorbirea o platesc si eu sau doar cine suna?!?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe fix tu nu platesti, decat in cazul cand accepti o convorbire cu taxa inversa.

| MeConstantine a răspuns:

Daca nu se face apelul cu taxare inversa, esti anuntat vocal inainte de a accepta convorbirea, atunci tu nu vei plati nimic indiferent de locatia de unde esti sunat in lume.

| catalinmobil a răspuns:

Cine te suna! tu nu platesti dar cel care te suna trebuie sa plateasca ceva bani! tu stai linistit!

| Raspundd a răspuns:

Pooii, plati amandoiiii! Si tu si el.

| crisuletss a răspuns:

cine suna plateste!

| FlaviusDaniel a răspuns:

Daca te suna de pe un telefon cu roaming activat platesti si tu si el.
Dar daca te suna de pe un numar tipic tarii aceleia tu nu platesti nimic..doar cel care suna happy