| SalvatoreLeon a întrebat:

Am si eu niste intrebari la bac ne da doar Basmul Cult? (subiectul 3) Credeti ca ar putea sa specifice si un anume basm cult sau zice sa scriem un basm din care am invatat pentru ca eu am invatat doar Harap-Alb si mie teama sa numi dea din alt basm Am invatat doar Harap-Alb Basm Cult nu si povestirea daca intelegeti ce vreau sa zic adica doar ce e esential personajele si etc credeti ca trebuie sa invat si povestirea toata cap coada? MS astept raspuns Funda! pentru cel mai bun

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| luisanamy a răspuns:

In enuntul subiectului 3 poate sa foloseasca mai multi termeni pentru a va panica pe voi. Insa daca este vorba de basmul cult poti scrie linistit (a) despre Harap-Alb. Nu va fi specificat o anumita opera. Multa bafta! Stiu cum este sa inveti pentru Bac.

| SalvatoreLeon explică:

Am inteles dar si la simulare si am facut 30 de variante de bac in, niciuna nu a specificat basmul doar sa scriem de exemplu relatia dintre peronaje al unui basm cult nu a specificat care... aici trebuie doar sa scriu doar cemi cere sau si definitia basmului si alte chestii?

| SalvatoreLeon explică:

Si ce ziceti sa invat si povestirea harap-alb sau doar harap alb basm cult adica elementele esentiale?

| beniamin1994 a răspuns:

Trebuie argumentul! adica sa stii sa povestesti sa dai definitia basmului dupa care basmului cult! si poate pica orice fel de basm! nu doar la alegere!