| BumtSii a întrebat:

Imi puteti spune si mie 4 derivate pentru cu sufixe pentru substantivul norr?; x

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norisor
norat
norulet
noroi
noriel
nora

happy

11 răspunsuri:
| Winniee a răspuns:

Clasa a-5-a nu?
Norisor.
Noros.
NORICEL
norut

| IustinaSiAtat a răspuns:

Norisor
norulet
innorat
reinnorat
funditabatting eyelashes

| Blackwoman27 a răspuns:

Cauta si uh pe GOOGLE si nu mai cere de la altii raspunsuri la care sa-ti faci tema.Fii atenta in clasa si vei intelegestraight facenu cersi de la noitongue

| daiana a răspuns:

Norulet
norisor
norut
noros.
astea imi vin in minte. happy
sper ca te-am ajutat. :*

| Craazy a răspuns:

Norisor, norulet, innorat (cu at), neinnorat

| Goldilocks a răspuns:

Noruţ, noruleţ, nouraş, norişor happy

| wtfnoob a răspuns:

Cand vor intelege copii ca site-ul asta nu e pentru teme? Si pentru restul utilizatorilor, nu raspundeti la genul asta de intrebari, ii incurajati mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norisor-derivat de la cuvantul de baza ''nor'' + sufixul ''isor''
norulet-derivat de la cuvantul de baza ''nor'' + sufixul ''ulet''
noros-derivat de la cuvantul de baza ''nor'' + sufixul ''os''

... Sper ca te-am ajutat big grin inca unu nu imi vine in minte sad

| eXo_9721 a răspuns:

Norisos, noros, noroios, noroi funda?big grinbig grinwinking

| Dina_4962 a răspuns:

Noros, inorit, noroi, inoreala...pai eu nu stiu daca sunt toate corecte dar macar am incercat si eu, succes!

| Gheorghe_Carmen_1963 a răspuns:

Nu sunt rea dar invata sa scrii nu se scrie pentru cu happy