| demilovato92 a întrebat:

Imi dati si mie o poezie macar doua strofe dar sa fie compusa plz da?

Răspuns Câştigător
| sergiu a răspuns:

Merg singur printre atatia spini
Intr-un labirint imens far' de margini
Cu mult dor te chem pe tine
Si-naintez printre suspine

Pentru tine vreau sa lupt
Prin apa, flacari si-ntuneric,
Chiar de aripile-mi rup
Iubirea ta ma face mai puternic

Pe cat eu te iubesc de tare
Pe atat dorul mai rau doare
Fiindca tu nu-mi esti aproape
Sa ma ajuti sa trecem peste toate
(made by me) laughing

2 răspunsuri:
| BuLLetBtwin a răspuns:

Draga mea iubita, proasta si tampita. La Ernest te-am dat sa te vad cu bou-n pat, fa si cand te-oi prinde cu coasa am sa vin de vanatai il fac plin pe prostul ce mi te-a luat si mi te-a agatat sub clar de luna cu banana-n gura rolling on the floor (compusa de mine si un prieten)

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Mi-e dor de aceea privire patrunzatoare care ma facea sa tremur de emotii, mi-e dor de momentele in care spunea ca va fi bine cand ma doborau cu totii...si totusi se indeparteaza in loc sa vina iar, se stinge usor amintirea clipelor si va ramane in urma sa o lumanare stinsa de ceara