| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate da cineva cateva informatii despre bacul fara matematica, eu ar trebui sa dau bacul la romana mate istorie si franceza am ales eu, as vrea sa nu dau la matematica si am ineles ca se poate dar nu pot da la facultate.

2 răspunsuri:
| TurcuVlad a răspuns:

Depinde la ce liceu esti, daca esti la un liceu vocational nu dai bacul la mate.

| MaximusBommel a răspuns:

Ai inteles gresit. Bacul profesional iti confera o diploma ce nu poate fi folosita pentru admiterea in invatamant superior.

Nu vei da proba la matematica atunci cand apartii unui profil uman (filologie, stiinte sociale).