| camon12 a întrebat:

Imi poate da cinvea notele de la o orga adica notele care-i do care-i fa?
Imi trebuie notele de la o orga cu 32 de clape nu este Yamaha se numeste Elegance! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| alb7 a răspuns:

Do este clapa alba din stanga clapei negre din stanga -din grupul de doua clape negre.(clapele negre sunt grupate cate 2(do diez si mi minor) si cate trei (fa diez, la minor si si minor)), iar fa este clapa alba din stanga clapei negre din stanga- din grupul de 3 clape negre. Era mai usor de desenat...dar daca stai bine cu logica cred ca te descurci. Succes!

2 răspunsuri:
| Macriii a răspuns:

Daca nu vad clapele nu pot sa-ti spun asa ca intreaba pe cineva pe care cunosti.

| Yonelia_Andruza_1990 a răspuns:

Nu stiu notele clapelor si nu pot sa cant! ma ajuta cineva