| Tramznit a întrebat:

Imi puteti explica pentru ce sunt placile de skate board de marimea 8 sau >8.Si daca ingreuneaza cu ceva cand fac scheme.
P. S; am 16 ani

1 răspuns:
| OaKi12 a răspuns:

Pai marimea 8 e destul de mare, depinde ce marime porti la adidasi, si de cat timp de dai... Daca porti mai mult de 42-43-44 la adidasi, e buna. Daca porti 40 sa zicem dar ai experienta muuulta, nu o sa vezi aproape nici o diferenta fata de una de 7.75 sa zicem. Marimea este de fapt latimea placii in inci.