| bocascity a întrebat:

Imprimanta HP 3050 Deskjet

Deci. Mi-am luat imprimanta acum o luna.Totul a fost ca, pana ieri cand mi s-a terminat cartusul negru.Am aflat cu stupoare ca a scos doar 128 de pagini si s-a consumat. Buuun. M-am dus sa il reincarc... L-am reincarcat, am ajuns acasa, l-am pus inapoi si am reinstalat imprimanta...Acum au inceput problemele:
1.Nu imi mai recunoaste cartusul negru, dar scoate la imprimanta doar cand ii dau comanda din calculator
2.Nu mai merg comenzile de pe butoane de la imprimanta. Ii dau copy black si imi apare ca se pregateste sa imi copieze o fila si apoi revine la normal.Deci intr-un cuvant nu mai pot xeroxa.Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| yanis a răspuns:

Cartusele trebuiesc cumparate originale.

| Mihai8711 a răspuns:

Frate sti ce s-a intamplat, si eu am patitasa nu sunt desfundate bine capetele daca vrei sa ati mearga le cureti calumea si acolo la imprimanta unde intra cartusele sau daca nu merge ati cumperi u tuburi si le incarci cu seringa s-ar putea sa nu fie bine prins capaku de sus nu pot sa spun ceva exact poate sa ai vreo eroare din calc mrg... cam asta sper ca am fostde folos

| coco_2727 a răspuns:

Ajutor acceasi problema va rog ajutor!

| scaurus a răspuns:

...exact asa am patit si eu, insa daca printez ceva din pc merge nu si copy...