| Crisstinayy12 a întrebat:

Incercam sa îmi fac poza cu camera din spate iar telefonul meu era foarte apropiat de ochi și blițul s-a aprins dintr-o dată. Mă dor foarte tare ochii. Presupun că am mai făcut poze așa. Ce se poate întâmpla?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pune-ti o batista umezita cu apa rece pe ochi, tine-l pana ce se incalzeste si repeta de 2-3 ori (sa se ia imflamatia).
Te culci si pe maine nu vei avea problema.
La fel se procedeaza si daca te prinde flama luminii la sudura sau daca te uiti din greseala in soare.
.

| iAMVi a răspuns:

Ochii au suferit un soc de la lumina si nervii oculari au fost deranjati, au fost cazuri in care s-a pierdut vederea de la prea multa lumina daca la asta voiai sa ajungi dar asta doar in cazul unui fulger spre exemplu. In cazul tau n-o sa patesti nimic, ai nevoie doar de niste odihna, adica sa dormi bine seara asta, dar ai grija daca durerile persista si maine eu zic sa iei masuri happy