| jonydd a întrebat:

Intrebare atunci cand un artist de muzica se duce sasi inregistreza melodia in studio cum canta el dupa negativ si versuri adica are pe cineva langa el care ii spune cum sa cante mai sus sau mai stiu eu cum? adica cum stie el sa cante fain exact si cu rime pe negativ?

2 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Exista o trupa Renegatii din orasul meu, unu din ei este varul meu si el mi-a zis ca cel de acolo mixeaza vocea, mai sus mai jos.etc Desi multi nu au nevoie de asa ceva deoarece stiu melodia foarte bine :*

| jonydd explică:

Dar si eu vreau sa cant am voce dar nu stiu sa cant supa versuri eu pot copia foarte bine exact dar daca imi pui versuri si negativ eu nu mai aud vocea aia faina si gata nu mai stiu sa fac nimic oare pot rezolva asta?