| piciuk a întrebat:

Intrebare pentru cei care au parinti, frati surori in strainatate. mama imi zicea ca nu poate trimite bani prin western union decat 65, 130 sau 230 de euro(sau cel putin asa imi amintesc ca zicea). acum vrea sa trimita acasa 195 de euro, adica aprox 8 milioane. e posibil? sau nu-mi amintesc eu bine vorbele ei?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate trimite orice suma in principiu doar ca sunt asa zise "valori" pentru care plata pentru acest serviciu este din ce in ce mai mare, sau mai mica, depinde din ce punct de vedere vezi tu lucrurile
uite site-ul lor si acolo te uiti din ce tara iti trimite spre Romania, de la ce suma pana la ce suma este inclus un anume comision
sper ca am scris cat de clar explicit
http://www.westernunion.ro/......aticMid.do
de exemplu din Franta in Romania ca sa iti trimita 195 de euro ea plateste inca 15 euro la ghiseu, total pe care trebuie sa-i aiba la ea sunt deci 210 euro (este doar un exemplu, poate din Italia este altfel... vezi pe site)

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Poate sa trimita orice suma doreste!