| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea asta poate fi prosteasca, dar cum nu am alte surse de unde m-as putea informa iar pe Google nu am gasit ce am avut nevoie o voi pune aici.

In primul rand am sistemul acesta de boxe : http://www.emag.ro/boxe-2-1-logitech-z323-30w-negru-980- 000356/pd/EGZY2BBBM/

Dupa cum scrie si in descriere, subwooferul are 3 intrari ( unul pentru conectarea boxei - orificiul galben -; unul alb, unul rosu - auxiliare ). Pe langa acest sistem de boxe mai am 2 boxe separate ( una dintre ele cu mufa rosie iar cealalta cu mufa alba - ca si acele orificii de la sub ). Nu stiam daca se poate, dar din curiozitate am conectat acele doua boxe la sub si nu se aude nimic in ele ( boxele sunt bune, le-am testat cu un adaptor jack la PC si nu au probleme ). Acum intrebarea ar fi, e normal sa nu fie recunoscute boxele cand sunt conectate la sub? Sau e vreo defectiune de la sub in sine? Sper ca nu am omis vreun detaliu. Ofer funda pentru cine ma lamureste cum sta treaba.

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Din pacate cel dinaintea mea nu are dreptate, conectandu-le gresit poti trimite indeajuns curent in boxe cat sa le arda asa ca nu recomand sa faci asta, iti propun sa te adresezi serviciului de mantenanta al firmei de unde le-ai luat, este posibil sa fie stricat sub-ulwinking

1 răspuns:
| SexyBengos a răspuns:

Nu le-ai conectat bine. Incearca diferite variante pana vei reusi.