| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un sistem de boxe 2.1 ( statia are mufa jack ) si cum e sistem 2.1 as vrea ( daca se poate ) sa mai conectez 2 boxe externe prin acea mufa jack pentru casti ( am adaptor jack pentru boxele separate deci nu e problema ). Stie careva daca se poate sa setez cumva sa-mi ruleze boxele + castile ( adica boxele conectate la mufa jack ) in acelasi timp? am cautat pe net dar nu prea m-am lamurit.
Ofer funda!

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Doar daca sunt boxe active.

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Cum imi dau seama daca sunt active sau pasive?

| Arthur a răspuns (pentru anonim_4396):

Pasivele sunt simple, fara amplificare, pe cand cele active au amplificare. Doar pe acestea din urma le poti folosi preluind semnal de la mufa pentru casti.

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Dupa descriere nu par a fii active. Modelul e Z323 de la Logitech.

| Arthur a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt active. Foloseste un cablu jack to RCA pentru semnal.
http://www.shopmania.ro/q-cablu-jack-3-5-mm-2-x-rca-5-m
Ai grija doar la tipul de jack de la casti.

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Da dar asta e problema. cand conectez si castile la statie sunetul imi este preluat numai de casti. nu as face nici o treaba daca as conecta pe cele 2 externe daca alea din sistem se opresc. Stii cumva ce setari trebuie facute pentru a le face sa ruleze simultan? Daca te ajuta cu ceva driver-ul de sunet este Realtek.