| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Karl marx credea in natiuni? Sau in polituca? Ca doar el a inventat comunismul.

1 răspuns:
| Fatayou a răspuns:

Ti-am citit intrebarile tale de pe TPU, inteleg esti interesat cu tot ce se intampla in jurul nostru, asta demonstreaza ca esti un tip inteligent care te pasioneaza diferite domenii, mai ales cel astrologic, dar si cel spiritual, esti curios si imi place, dar iti recomand un lucru: nu uita, nu tot ce scrie pe net e si adevarat ("nu tot ce zboara se mananca"), tu nu trebuie sa creezi teorii sau ipoteze nedemonstrate stiintific, tu axeaza-te pe ceea ce s-a descoperit pana acum, daca oamenii presupun anumite chestii despre "Univers" nu inseamna ca e si adevarat, trebuie sa avem rabdare pana lucrurile ies la iveala. Si inca un lucru: nu incerca sa mai intrebi in ce credeau anumiti oameni (de stiinta), fiecare cu credinta lui, tu incearca sa crezi intr-un singur Dumnezeu si totul va iesi la iveala.