| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Karl Marx vorbea despre realitatea obiectiva? despre zei,natiuni, zane?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Realitatea obiectiva este ceva ideal pentru ca nu poate fi supusa interpretarilor. Doar pozele reprezinta realitatea obiectiva. Omul, din nastere, este subiectiv, are interpretari proprii. In aceste conditii nimeni nu poate prezenta realitatea obiectiva. Cat despre zei, natiuni, etc, sunt multe capitole in care vorbeste. N-am vazut nimic despre zane.

| RAY a răspuns:

Nu,era ateu

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Nu stiu ce ateism avea el in cap

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Nu stiu, poate credea intr o forta, spirit