| Myself_5723 a întrebat:

La ce facultate vreti sa dati? De ce?

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Medicina pentru ca ma atrage, imi place sa ajut, iar toata lumea care ma cunoaste mi-a spus ca as fi buna pentru a fi medic.Sa intrii in lumea medicinei este foarte interesant,facultatea asta e diferita de celelalte pentru ca cu ce inveti aici stii ca poti salva un om,viata ta fiind dedicata salvarii altora(medicina nu e doar un hobby,ci un stil de viata,un univers in care intrii si din care daca iti place pur si simplu nu mai poti iesi). Aproape un an am oscilat intre meseria de medic si cea de aststenta medicala,dar acum sunt hotarata... daca voi fi medic voi avea posibilitatea sa fac multe lucruri, cum ar fi:sa deschid o clinica, sa strang bani(pentru ca orice medic are+ca va fi si sotul meu)ca sa pot ajuta bolnavii, etc.

| XtmCamiii a răspuns:

I.C.Petrescu ...pentru ca-mi place [x]

| Kristtine a răspuns:

Cea de psihologie. Pentru că este frumos să ajuţi pe cineva cu sfaturi, să întâmpini probleme mai grele care să-ţi dea de cap şi mai ales să faci pe cineva fericit!

| crissa_2815 a răspuns:

ASE.consider ca pentru mine este destul de buna, pentru ca eu am profilul economic la liceu, si pentru fcultate presupun ca este destul de bina asta.In fine,paparere mea este,ca daca vrei sa faci ceva bine,ar trebui sa te gandesti si sa dai la facultatea in care doresti tu sa intri, nu sa te duci "nu stiu unde" pentru ca acolo s-a dus "nu stiu ce prietena", faci ce este mai bine pentru tine. pa-pa:*, si ai grija ce alegere facihappy

| misterios_1955 a răspuns:

Drept Penal sau Medicina...La Drept Penal aş da deoarece mă pot angaja oriunde.La Medicina aş da deoarece aş putea fi medic...