| anonim_4396 a întrebat:

La ce se refera Brain Food?

2 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

Brain food?! adica sa-ti hranesti si creierul.
tot ce tine de stimularea intelectului(citit, participarea la activitati culturale, dezlegi rebus etc.). presupun.

| Cryss a răspuns:

Http://www.thethinkingbusiness.co.uk/brainfoods.htm
Am gasit in engleza doar explicatii, insa Brain Food este mancarea ce o mananci si iti afecteaza direct performanta creierului.

Aici top 5 alimente : http://www.brainready.com/blog/thetop5brainhealthfoods.html

1 - Somonul, 2- boabele de cacao, 3-Matcha, 4- afine si acai pomuşoare ( nu sunt sigura la asta daca e tradusa corect) si 5 -boabele de cafea.

Sper sa iti fie de ajutor.