| PufyRea a întrebat:

La Evaluarea Nationala la matematica se va acorda un punct pentru abordarea subiectului?

5 răspunsuri:
| missmine a răspuns:

Nu stiu. Am mai auzit astfel de intrebari dar nu cred. acum depinde si in ce consta aceasta abordare. ca daca ai incercat, ti-a dat cv si nu ai mai continuat cred ca iti va da 1-2 pct pentru ca totusi ceva este bine nu?winking FUNDA? te rog! :O3

| Elena97M a răspuns:

In conditia in care incercarea ta de a-l rezolva este corecta sau partial corecta. Nu se acorda punctaje intermediare pentru orice prostii scrise happy
Multa bafta!

| ReallyDifferent a răspuns (pentru Elena97M):

Nu este adevarat. Nu se acorda punct pentru ca ai facut subiectul. Singuril punct pe care il va primi de la ei este punctul din oficiu. Nu este ca la romana

| Elena97M a răspuns (pentru ReallyDifferent):

Ma refer ca daca incerci sa faci un exercitiu si nu il rezolvi pana la sfarsit ca te incurci sau nu stiu ce, profesorii care corecteaza nu trec cu vederea peste asta si iti acorda 2 sau 3 puncte in cazul in care incercarea de a rezolva este buna pana intr-un anumit punct.

| ReallyDifferent a răspuns:

Nu. Doar punctul din oficiu...