| Faranume242424 a întrebat:

La ora 15 este permis la tv să difuzeze filme cu femei in sânii goi, pe un program normal, nu de Adulți?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Copilul vede sani goi inca din primele zile ale vietii.
De ce sa-i fie interzis mai tarziu?

| Gizăz a răspuns:

Nuditatea trebuie sa fie nonsexuala. Nu orice tip de nuditate e cu conotatii sexuale.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, genul acela de filme trebuiesc difuzate dupa ora 22:00.

| JackR a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Si vara, pe plaja, cand din 10 femei, 6 sunt topless, ce faci? Stai cu ochii inchisi sau faci plaja "dupa ora 22:00"?

P.S. Bine, recunosc, la unele imi vine si mie sa inchid ochii!winking

| DaniTDCI a răspuns:

Daca are restrictie de varsta nu vad de ce ar fi interzis.

| alexandruanghel a răspuns:

Pe ce program?

| Dorin93 a răspuns:

Daca aveti dubii, puteti cere o verificare la Consiliul National al Audiovizualului, pe adresa cna@cna.ro.
Cineva va verifica, si daca se impune, va aplica avertismente sau sanctiuni postului de televiziune.

| dante94 a răspuns:

Cred,ca stiu la ce te referi. Programele de filme pot sa dea asa ceva(filmcafe, amc etc) dar automat cand incepe filmul au o avertizare de varsta si e responsaibilitatea parintilor la ce se uita copiii lor