| Dragosh9988 a întrebat:

La profilul uman (Ştiinţe Sociale), este obligatoriu bacalaureatul la istorie? Sau avem de ales între Istorie şi Geografie!

Răspuns Câştigător
| FriendsShow a răspuns:

Deci toate liceele dau bacul la romana, profilul real la proba obligatorie dau la matematica, dar tu cum esti la uman materia obligatorie este istoria.Iar la cea dea 3-a materie,cea la alegere se numara si geografia, pe langa psihologia, logica, filozofia, economia.
Sunt a 8-a, insa m-am informat si ghici de unde, de pe TPU, dar nu am pus eu intrebarea.happy

2 răspunsuri:
| MuzicXqZ a răspuns:

Te plictisesti? Pai intra la un Cs PE wILD.cS16.RO > mod classic unde este si un concurs in care sunt puse la bataie cateva premi >Steam, Invitatie DOTA 2, Admine

| ciclon a răspuns:

Ai de ales intre istorie si geografie. eu iti recomand geografia