| sopranaCadaverica a întrebat:

Legat de taxa de habitat (salubrizare) din Bucuresti: "taxa de habitat va fi de 0 lei daca se va colecta selectiv 25% fractie uscata din cantitatea de gunoi produsa".
La ce se refera aceasta fraza mai exact?

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Trebuie sa recunosc...asta e o chestie noua pentru mine...
E clar ca sti despre ce e vorba, poti da maimulte detalii_.

| sopranaCadaverica explică (pentru mudokins78):

M-au pierdut la partea cu 25 procente fractie uscata… E o exprimare greoaie, neclara.
E vorba de taxa de salubrizare pe care o platim anual 100 de lei, fara sa mai platim in plus la intretinere. Iar din 2020 nu vom mai plati nimic daca se va colecta cum scrie in fraza aia.

| mudokins78 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cat dracului poti sa platesti pentru gunoi?

| sopranaCadaverica explică (pentru mudokins78):

Cat au ei chef. Ideea era ce insemna de fapt acea fraza. :d