| octav005 a întrebat:

Bună ziua. Știe cineva dacă taxa de gunoi ( salubrizare ) intra la un loc cu taxa de impozit? Locuiesc în București sector 2.
Mulțumesc

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu intra în impozit, e separată

| octav005 explică (pentru suntserios):

Pai și unde se plătește? La posta? Cum știu cât am de plata?

| suntserios a răspuns (pentru octav005):

La direcția taxe și impozite, o poți face online fara probleme

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, taxa pe gunoi este separat

| mihai69 a răspuns:

Impozitul îl plătești către primărie, taxa de salubrizare o plătești firmei care oferă serviciul.
Sunt diferite.

| gabicoo a răspuns:

Sunt taxe diferite. Ambele se plătesc la primărie. Dacă plătești impozitul până la 31 martie beneficiezi de 10% reducere. Pentru taxa de salubrizare nu beneficiezi de reducere și o poți plăti în două rate. Afli cât ai de plătit de la biroul de taxe și impozite din primărie.

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Apropo de bonificatia de 10% din intreg, sa le mai explicam limitatilor faza cu 31 martie?
sa vezi pe 1 ianuarie toti retardatii si babele sunt la cozi la finante sa plateasca impozitul...ce popor, ce oameni incuiati!