| ClaudiuTicu a întrebat:

M-am abonat la romtelecom si nr meu de telefon fix incepe (prefixul pentru Bacau e 0234 si numarul incepe cu 5, si numarul e din sase cifre) Numarul meu de telefon romtelecom fix incepe cu 700. .. 0234/700...eu sunt din bacau si numarul trebuia sa inceapa cu 5. Numarul cu 7 sau numarul cu 7 prefix(0241) e constanta /mangalia acolo trebuia sa inceapa numarul de telefon din sase cifre sau sapte cifre prefix 0241 initial. La bacau incepea numarul cu 5 format din sase cifre initial prefix 0234. Acest prefix 0234 e pentru Bacau, prefix 0241 e pentru constanta, magalia. Numarul meu incepe cu 7 format din sase cifre,vroiam sa inceapa numarul meu cu 5, pentru ca la bacau numarul de telefon romtelecom fix incepe cu 5. Ce se intampla? Va rog frumos ajutati-ma la intrebarea asta. Multumesc anticipat. si. La multi ani tuturor!

Răspuns Câştigător
| zoeZoe a răspuns:

S-a ajuns la 7 pentru ca s-au terminat numerele de la 5 si 6 cred. Prefixul e de Bacau si ala conteaza. E vorba de numarul tau care, daca e dat de ei, e bun. Iti merge telefonul nu? Nu iti mai bate capulhappy
funda

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Prefixul este cel fix. 0234 Bacau, 0233 Neamt, 074/075 Orange si asa mai departe. Restul cifrelor sunt aleatorii la Romtelecom. Sunt 4 cifre fixe si 6 aleatorii.