| Calinm22 a întrebat:

M-am mutat recent in chirie singur și mi-a venit după o lună doar factura la curent, dar facturile la gaz și apă cum le plătesc?

5 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Sunal pe propietar ia legătura cu el și el îți spune și explica ce trebuie sa stii

| darrio2007 a răspuns:

Ia legatura cu proprietarul. Sunt sigur ca ati discutat problema asta cand ati incheiat un contract. Daca ati facut asta.

| Greeneyes2222 a răspuns:

E normal, or sa iti vina si celelalte peste ceva timp. Pot veni si la interval de 2-3 saptamani față de prima

| Yuoia a răspuns:

Gazul este separat sau la comun?
Daca este separat, ai contor la usa, va veni si factura. Ai rabdare. In aceasta perioada mai intarzie. Daca e la comun, se plateste in cheltuielile de la Asociatia de proprietari. La fel si cu apa. Desi nu stiu oras in care sa se emita factura separata. Noi platim prin intermediul Asociatiei.

| mgtow a răspuns:

Sant sanse ca alea de gaz si apa sa vina la 3 luni. Suna furnizorii sa vezi ce e cu ei