| Oliwer123 a întrebat:

Merita mai mult sa imi iau Iphone 7 plus decat S8?
Eu cred ca merita, de ce? Eu sunt mai neindemanatic si daca imi cade s8-ul pe jos (cu folie de sticla si capa pentru spate) consider ca tot se sparge la ce ecran are si eu 1500 de lei pentru un ecran nu as da iar la Iphone daca se sparge costa in jur de 600/650 lei un display deci mai accesibil. Acum nu stiu. Camerele sunt la fel de bune, de performanta nu mai zic etc. Astept parerile voastre.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Vorbesc aia care n-au avut niciodata in viata lor un iphone laughing lasati frate pe aiai care au folosit toate tipurile de telefoane sa isi dea cu parerea.Pai daca unia nau folosit niciodata un iphone cum poate oare sa isi dea cu presupusu macar laughing ce mai oameni
Ca sa raspund iphone este mai bun, asta e tot calitate si ce mai vrei tu.Este superior calitativ oricarui alt telefon la orice capitol.Vin toti cunoscatorii astia care n-au folosit in viata lor un produs Apple si incep, Apple s-a dus in joc Apple nu stiu ce face.Sunteti cumva contabili, sau ces aia care monitorizeaza companiile, sau experti in mai stiu eu ce sa spui asemenea balarii? Frate o firma care are bani la greu si vorbim aici de bani cash nu valori, Apple are cei mai multi bani cash ca oricare alta companie, are mai mult cash decat toata america, deci n-are SUA ca tara atata banet car are apple.Atunci stai si te intrebi cum fac aia bani? Fac bani ca produc stifturi? Unia vorbesc gura fara ei laughing atata timp cat esti in business, cat faci an de an bani cum poti sa spui ca aia is pe duca sau ca fac produse proaste.Sa inteleg ca oamenii cauta numai stifturi si scumpe?laughing Pe Apple niciodata n-o sa-i bata nici o alta companie, atata timp cat alte companii folosesc softuri de la altcineva sau produse de altul Apple o sa stea in fata. Apple produce telefonul dar tot el produce si softul pentru acel telefon, deci mai bun deat atat ce vrei? Nu are cum sai depaseasca careva pentru ca altii fac telefoane, bine le asambleaza sau cum se numeste, apoi iau softu de la mai stiu eu alta companie si se apuca de treaba.Pai Apple cand face un soft il face cu dispozitivu pe masa laughing adapteaza totu la acel dispozitiv, il face sa functioneze cat mai perfect posbil, cat mai bun cu putinta. Apple pune accent pe orice si pe culoare si pe suruburi sa fie de calitate si pe orice marime, orice, pana la urma tu cumpepri un produs si ala trebuie sa te multumeasca de la ambalaj pana la mai stiu eu ce detaliu.Ai vazut ce ambalaj are Apple? Pai da pe mine si ambalaju ma face happy laughing orice te face happy, asa as lua un telefon din ala de acum 25 de ani si tot treaba aia o face nu?laughing Eu de cand am inceput sa folosesc produse Apple nu vreau sa mai stiu de alte cele.Am folosit inainte de toate telefoanele si calculatoare cu wind.De cand am Apple nici nu mai stiu cei ala un telefon stricat sau calc stricat sau cu probleme laughing
Acu fiecare cu cel doare, dar cel mai bine este sa comenteze aia care folosesc si au folosit ambele telefoane.

| TheRealFantasy a răspuns:

Vrei o parere personala, subiectiva?
iPhone s-a cam dus in jos, Samsung are perioade si perioade.
S8 e un telefon ok pentru pretul lui, iPhone-urile de la 5 in sus, inclusiv 7 plus au devenit din ce in ce mai limitate, Apple a devenit pusa mai mult pe profit, mai ales cu variantele Plus.

Personal, de banii aia (3000-3500 lei, cat costa s8/iphone 7 plus) mi-as lua un oneplus 5 (versiunea cu 8 gb), care e echivalent doar la pret cu celelalte doua, la specificatii e mult superior, sau un simplu Xiaomi Mi6 care e aproape identic la hardware, mici diferente ici-colo, la unele aspecte chiar mai bun, nimic nasol si totusi costa, pe eMAG cel putin, in jur de 2200-2400 lei, singurul dezavanaj e ca nu au casti in pachet incluse. De restul banilor totusi iti iei lejer niste Sennheiser cx1.00 sau ie60 sau ie80 chiar... rolling on the floor

| Gabriela_Valentina_2000 a răspuns:

S 8 iti sugerez. Samsungul este mult mai bun si calitativ decat iphone-ul