| tony98 a întrebat:

Merita sa trec de pe romtelecom pe rds? de ce ar merita sa trec si de ce nu?

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

RDS are la abonamente pachete de programe tv (cablu), telefonie fixa si mobila, internet mai ieftine decat Romtelecom.
Ca exemplu cu 70 ron ai cablu pachet baza, telefonie fixa+mobila (ti se da si telefon mobil gratis spre folosinta) si net.

| TheFreak9 a răspuns:

Astia de la Rom nu sunt serios si nu au viteza la fel ca cei de la RDS.La Rom imi descarca cu maxim 800 kbs si la RDS care-l am acuma imi descarca cu 10 MB.RDS cred ca e putin mai scump.Eu platesc 60 si am internet si televiziune de la ei.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar merita sa treci pe RDS, fiindca e mai ieftin. La romtelecom, platesti 1, 2 milioane si ai viteza de 600 KB/s, iar la RDS platesti 50-60 lei si ai viteza de 14 MB/s, si sunt mai seriosi

| george232323 a răspuns:

Eu am RDS si cred ca e mai bun decat romtelecom-ul si viteza de internet e mai buna...

| KTAleen a răspuns:

La rds ai pret mai mic, viteza mai mare si internet mobil gratis. Eu platesc 39 lei pe luna pentru internet fix si stick de internet. Viteza e ff buna!
Partea proasta e ca RDS-ul cam pica (cel putin mie mi s-a tot intamplat)
Ultima data cand a picat mi-a stricat placa de retea o data cu echipamentul lor, si nu au recunoscut...
Romtelecom am la serviciu: telefonie fixa si internet cablu. La viteza nu sunt straluciti dar poti vedea un film online fara nici o problema sau poti descarca in conditii decente.
Ca bani costa o idee mai mult insa nu mi-a picat niciodata in 6 ani de cand il folosesc...

| LoredanaMihaela17 a răspuns:

Da merita, am o cunostinta care a trecut, sta la iesire din oras la RDS nu avea un semnal bun, iar la ROM era foarte bun. Merita sa faci schimbul.